Olympos Nerededir? Nasıl Gidilir?

Olympos, Antalya’nın güney sahilinde bulunan Phaselis’ten sonra ikinci büyük liman kenti olarak bilinir. 2375 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı ile kuzeyinde Torosların batı uzantılarından biridir. Antik kalıntıları ve küçük hamam, Roma hamamının ısıtma sisteminin nasıl çalıştığına ışık tutar. Athena’nın şehrin bilgelik ve savaş tanrıçası olduğu söylenir. Bugün ormanlık alan ile kaplı olan akropolde daha keşfedilmemiş tapınak ve diğer önemli yapıların bulunduğu düşünülüyor.

Antalya’nın Kumluca beldesine bağlı olan ve doğal güzellikleri ile Olimpos,  Kumluca ilçesine yaklaşık 40 dakika uzaklıkta olup, Kemer ilçesine 28 kilometrelik bir mesafe bulunmaktadır. Antalya merkeze olan uzaklığı 83 kilometredir.

Olympos, Adrasan Nar Çiçeği Otelimize ise 13 kilometre uzaklıktadır.

Antalya Otogarı’na ulaştıktan sonra, Antalya İlçeler Terminalinden kalkan ve Kaş, Fethiye yönüne doğru giden minibüslerle Olimpos’a ulaşım sağlanabilir. Kumluca Koop, Çiçek Tur, Batı Antalya Tur ve Finike Koop dolmuşlarını ya da otobüslerini kullanabilirsiniz. Uçak ile gelmeyi tercih etmeyip özel araç ile gelmek isterseniz, İstanbul’dan Olimpos’a yaklaşık 9 saatte, Ankara’dan yaklaşık 7  saatte ve İzmir’den 6 saatte ulaşabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir